رنگ سال 2018 : بنفش

بنفش برای رنگ سال انتخاب شد

به تازگی رنگ فرا بنفش که طیفی از رنگ‌ بنفش است توسط موسسه رنگ پنتون به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب شد.

رنگ سال

رنگ فرا بنفش یا به عبارت دقیق ۱۸-۳۸۳۸ Ultra Violet که طیفی از رنگ‌ بنفش است توسط موسسه رنگ پنتون به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب شد. طبق اعلام این موسسه رنگ فرا بنفش به نوعی نمادی از نوآوری، اصالت و تفکر خیالی است که همین مسئله یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب فرا بنفش به عنوان رنگ سال بوده است.

شاید در نگاه اول بگویید که استفاده از رنگ فرا بنفش در دکوراسیون های سنتی بسیار سخت است اما شما در اشتباه هستید. این رنگ نه تنها مختص به دکوراسیون ها و فضاهای خاص است بلکه در کنار آن شما می‌توانید در سایر دکوراسیون‌ها از رسمی گرفته تا کاملا راحت در کنار فضاهای مدرن تا فضاهای سنتی و سایر مکان‌ها مانند آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن و حتی سرویس بهداشتی از رنگ فرابنفش استفاده کنید.

طبق تحقیقات به عمل آمده این رنگ ارتباط نزدیکی با اصالت، تفکر و نوآوری دارد. از جهتی در پشت فلسفه رنگ ذکر شده تفکری عمیق و آینده نگرانه خوابیده است.

رنگ سال

فرابنفش را باید در کنار چه رنگ هایی استفاده کرد؟

با این که همواره مردم اشتیاق زیادی به استفاده از رنگ سال در اکثر بخش‌های زندگی خود مانند لباس و خانه دارند. بنابراین اگر این سوال در ذهن شما به وجود آمده که بهترین رنگ‌ها برای ترکیب با رنگ سال یعنی بنفش چه گزینه‌هایی هستند با ما همراه باشید.

اگر علاقه چندانی به رنگ زرد ندارید و دوست دارید در کنار آن از رنگ‌های دیگر به عنوان مکمل استفاده کنید پس بهتر است سراغ مواردی همچون آبی، سفید، قهوه‌ای، سبز، صورتی و نارنجی بروید. اگر در استفاده از این رنگ‌ها کنار بنفش بتوانید خلاقیت‌های فراوانی را به خرج دهید مطمئنا با ترکیب آن‌ها غوغا خواهید کرد.

با ترکیب این رنگ با گزینه‌های رنگ سیاه، طلایی، بژ و موارد براق فضای بسیار لوکس و رسمی را به وجود بیاورید و اگر علاقه دارید تا فضایی خودمانی و راحت را به وجود بیاورید کافی است که آن را بر رنگ‌هایی همچون خاکستری ترکیب کنید.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید